Ką reiktų žinoti apie natūralų skalūną?

Pasirinkdami natūralų skalūną jūs gaunate geriausią stogo dangą ir apdailos medžiagą: Ilgaamžę, aukštos kokybės, ekologišką ir estetiškai tenkinančią. Taučiau ar visos skalūno plokštelės yra vienodos? Kaip pasirinkti geriausios kokybės gaminį?

 

Turite klausimų info@skalunas.lt | +370 699 30223

Kas yra Ispaniškas skalūnas?

Ispaniškas skalūnas – tai susisluoksniavęs, natūralus akmuo, susidaręs iš nuosėdų per milijonus metų. Jis susideda daugiausia iš: kvarco, sericito, ir chlorito mineralų grupės. Priešingai, nei Jungtinėje Karalystėje, kurioje galima rasti daugiau skalūno spalvų viariacijų, Ispaniškas skalūnas įprastai būna juodas arba pilkas.

Ispaniško skalūno litotipas ( daugiau apie „lithotypes“ https://www.researchgate.net/publication /342204375_Definition_of_Roofing_Slate_Lithotypes_for_an_International_Roofing_Slate_Classification ) yra B1, kuris pagal IRSC ( Tarptautinė skalūno stogų klasifikacija ) apibendrina autentišką juodą/pilką, nuosėdinį, vienalytį skalūną, kuris yra atskeliamas kokybiškomis plonomis plokštelėmis.

Skalūnas turi ilgą istoriją, kaip fasado apdailos ir stogo dangos medžiaga. Skalūno tvarumas ir ilgaamžiškumas lanksčias panaudojimo galimybes fasadui ir stogui.

Šiomis dienomis didžioji dalis skalūno Anglijoje, naudojamo aukštos klasės projektams, istorinių ir tradicinių namų apdailai, yra Ispaniškos kilmės.

Kodėl Ispaniškas skalūnas?

Ne visas skalūnas yra vienodas ir ne visada garantuoja vienodas panaudojimo galimybes. Ispaniškas skalūnas, kitaip negu skalūnas išgaunamas kitose pasaulio dalyse, kaip Kinija ar Brazilija, yra tektoninės kilmės. Visame pasaulyje žinomas dėl savo nepakartojamos kokybės, Ispaniškas skalūnas išsiskiria unikaliomis savybėmis ir stulbinančia estetika.

Ispanija yra pirmoji, pradėjusi gaminti skalūno plokšteles. Didžiausi ir geriausia kokybe pasižymintys natūralaus skalūno karjerai yra šiaurinėje šalies dalyje, vietoje, kurioje nuo seniausių laikų buvo puoselėjama kasybos tradicija.
Natūralus skalūnas šiuo metu yra vienas geriausiai žinomų stogo dangos sprendimų, ir vis daugiau architektų naudoja natūralų akmenį savo projektuose. Šiuo atžvilgiu, Ispanija pirmauja, pagamindama 90% viso pasaulyje parduodamo natūralaus skalūno.

Kur yra karjerai?

Ispanijos šiaurėje, Galicijos ( Galicia ), Kastilės ( Castile ) ir Leono ( León ) provincijose yra dižioji dalis karjerų.

Ispaniškas skalūnas iš Orenso ( Orense ) regiono susiformavo iš purvo, daugiau nei prieš 450 milijonų metų, ir buvo veiktas metamorfozės maždaug prieš 300-350 milijonų metų. Ispaniškas skalūnas iš Orenso ( Orense ) regiono susiformavo iš purvo, daugiau nei prieš 450 milijonų metų, ir buvo veiktas metamorfozės maždaug prieš 300-350 milijonų metų. Šio tipo karjerų struktūros yra Ordoviciano ( Ordovician ) vidurio ir viršutinėje dalyje. Truchas synclinorium ( Orense, Leon ) ir Caurel syncline ( Lugo Leon ) yra svarbiausios skalūno karjerų struktūros.

Natūralus skalūnas išgaunamas iš abiejų karjerų ir kasyklų. Ant paviršiau esančios kasyklos yra tradicinis ir daugiausiai naudojamas būdas išgauti natūraliam akmeniui. Skalūnas yra pjaunamas į didžiulius, plokščius gabalus ir po to atsargiai supjaustomas į mažus natūralaus skalūno blokus, kurie transportuojami į apdorojimo gamyklas.

Blokai patyrusių meistrų „labradorų“ rankomis skeliami į reikiamo dydžio plokšteles. Visos skalūno plokštelės po apdorojimo pereina apžiūrą pagal gamintojo atrinkimo ir kokybės kriterijus. Ispaniškas skalūnas tuomet yra vertikaliai supakuotas medinėse paletėse pardavimui.

Skalūno atrinkimo lygiai

 

Pasibaigus plokštelių pjaustymui, kiekviena plokštelė yra rankomis atrenkamas pagal skirtingus techninius ir estetiniu kriterijus. Šie kriterijai ( storio ir pločio ) leidžia skalūno plokštelėms būti klasifikuojamoms trimis skirtingais atrinkimo lygiais:
  • R Excellence Atrinkimas: Tai yra griežčiausius kriterijus turintis atrinkimo lygis, į kurį patekti gali tik itin aukštą lygumą ir pastovų storį turinčios plokštelės. Šio atrinkimo natūralaus skalūno plokštelės yra pripažintos, kaip geriausios pasaulyje. Šis pasirinkimas yra būtinas norint turėti tobulai atrodančią, vientisą fasado, stogo apdailą.
  • H Atrinkimas: Plokštelės išsiskiria savo aukšta kokybe ir skiriasi smulkiais lygumo ir pastovaus storio skirtumais. Šį tipą renkasi ekspertai, kurie sugeba atsirinkti reikalingas plokšteles ir sukurti vientisą fasado, stogo apdailos vaizdą.
  • Natural Atrinkimas: Šio tipo atrinkimas leidžia didesnius plokštelės storio ir lygumo pokyčius. Techninės savybės nesiskiria nuo kitų atrinkimo lygių, nes išgautos iš to pačio karjero, kaip ir kitos plokštelės. H atrinkimo plokštelės savo kaina konkuruoja su dirbtiniais gaminiais, tačiau išsaugo natūralaus akmens ilgaamžiškumą ir žemą gamtos poveikį.

 

Nepaprastas skalūnas

Pastaraisiais metais ispaniško skalūno plokštelių gamyba padidėjo todėl, kad šalys pradėjo pastebėti skalūno nepakartojamas savybes ir kokybę. Bet ne visos skalūno plokštelės yra vienodos!
Didžioji dalis natūralaus skalūno ekspertų sutaria, kad CUPA gamintojo skalūnas yra geriausias dėl jo neprilygstamos kokybės.

Svarbu reikalauti atnaujintų dokumentų iš gamintojo, kurie patvirtina geras skalūno savybes. Skalūno tiekėjai privalo suteikti DoP dokumentą, kuriame yra patvirtinta gaminamo skalūno kokybė pagal Europos standartą S EN 12326-1:2014: Skalūnas ir akmuo nenutrūkstamai fasado ir stogo apdailai.

Kokybės deklaracijoje ( DoP ), aukštos kokybės skalūno plokštelės identifikuojamos simboliais: A1, T1, S1 ir W1:

  • T1 – terminio ciklo kodas: Jokių estetinių pokyčių, metolo mineralų oksidacijos. Spalvos pokyčiai, kurie nedaro įtakos struktūrai ir nesudaro spalvinių takelių.

  • A1 – Reakcija į ugnį: Nedegi medžiaga.

  • S1 – Sieros dioksido poveikis: Po SO2 paveikimo nebuvo pastebėta jokios žalos.

  • W1 – Vandens įgeriamumas: Norint gauti W1 žymėjimą svarbu, kad medžiagos įgeriamumas būtų mažesnis, nei 0,6%. Visas mūsų skalūnas atitinka šį reikalavimą ir didesnė dalis turi 0,4% įgeriamumą.

Priešingai, nei kiti gamintojai, CUPA PAZARRAS kontroliuoja ne tik išgavimą, bet ir apdorojimą. Tai jiems leidžia kontroliuoti skalūno kilmę, tipą, techninius duomenis ir tikslią išgavimo datą.
Kaip taisyklę, siūlome bendradarbiauti su gamintojais, kurie kontroliuoja visą skalūno plokštelės gaminimo procesą. Tokiu būdu galėsite garantuoti natūralaus skalūno kokybę ir atsekamumą.
Mūsų kokybės priežiūra tokia kruopšti, kad siūlome 100 metų garantiją visoms Exellence atrinkimo plokštelėms. Visapusiška gamybos kontrolė mums leidžia siūlyti skalūną, kuris viršija europos standartus (CE žymėjimas, ASTM, Prancūziškas standartas NF, ATG sertifikatas,...).